Macron İnsan Haklarını İhlal Eden Mısır’a Silah Satmayı Sürdürecek


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /var/www/vhosts/actafabula.net/httpdocs/wp-content/themes/shareblock/inc/misc/single-header-1.php on line 119
0 Shares

Pazartesi günü Paris’te Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, insan hakları koşuluna bağlı olmadan Mısır ile devam eden ekonomi ve savunma alanındaki iş birliğini sonlandırmayacağını açıkladı.

 

Sisi’yi  Elysee Sarayı’nda ağırlayan Macron Mısır Cumhurbaşkanı ile bir basın toplantısı düzenledi. İkili görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Macron “Silah satışlarındaki işbirliğini insan hakları konusundaki fikir ayrılıklarına bağlı kılmak istemiyorum.” açıklamasında bulundu.

 

Silah satışları konusunda uygulanacak boykotların, Mısır’ın terörle mücadele konusunda etkinliğini azaltacağını söyleyen Macron, ulusların egemenliğine ve karşılıklı çıkarlara saygı duyulması çağrısı yaptı.

 

Macron, Mısır ile birçok konuda ortak görüşlerinin olduğunu dile getirirken, Mısır’la terörle mücadele hususunda iş birliğin artması gerektiğini bildirdi. Macron ayrıca önümüzdeki günlerde Mısır ile birçok anlaşmanın imzalanacağını duyurdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *