Pentagon, IŞİD ile Mücadele Görev Gücü’nü lağvetti


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /var/www/vhosts/actafabula.net/httpdocs/wp-content/themes/shareblock/inc/misc/single-header-1.php on line 119
0 Shares

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Savunma Bakanı Ofisine bağlı IŞİD ile Mücadele Görev Gücü Birimi’nin lağvedildiğini ve birimin direktörü Chris Maier’in de istifasının kabul edildiğini açıkladı.

 

Pentagon’dan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada “Bugün Savunma Bakan Vekili Chris Miller, IŞİD ile Mücadele Görev Gücü Direktörünün istifasını kabul etti” denildi.

 

Söz konusu birimin görevlerinin Savunma Bakanlığı Özel Operasyonlar ve Düşük Yoğunluklu Çatışma Müsteşar Yardımcılığı ve Savunma Politikaları Müsteşarlığına bağlı bölge ofisleri tarafından icra edileceği belirtilen açıklamada, “Bu değişiklikler, IŞİD’in sözde halifeliğini ortadan kaldırmak için yapılan operasyonun başarısını gösteriyor” ifadesine yer verildi.

 

Açıklamada, Pentagon’un IŞİD ile mücadeleyi kurumsallaştırma ve bu konuda çabaları bölgelerdeki müttefik ve ortaklarla birleştirme hedefine bağlı olduğu belirtildi.

 

Söz konusu Görev Gücü, 2017’de kurulmuş başına Maier atanmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *