Robert O’Brien’den Katar temennisi


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /var/www/vhosts/actafabula.net/httpdocs/wp-content/themes/shareblock/inc/misc/single-header-1.php on line 119
0 Shares

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien, Suud ve Bahreyn hava sahasının Katar Havayolları / Qatar Airways uçuşları için 70 gün içinde, Trump görevi bırakmadan evvel, açılmasına yönelik temennilerini dile getirdi.

 

“Bizim için Suud ve Bahrey hava sahasının Katar Havayolları / Qatar Airways uçuşlarına açılması ayrımın çözülmesi adına önemli bir adım. Bunun önümüzdeki 70 gün içinde, eğer görevi bırakacak olursak, gerçekleştiğini görmek isterim.” O’Brien, krizin çözülmesinin ABD çıkarları ile uyumlu olduğunu ve bu durumun bütün Orta Doğu için yeni ekonomik fırsatlar getireceğini söyledi.

 

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Tani ise İsrail ile normalleşme sürecinin Filistin’in devlet olma iddiasına zarar verdiğini söyledi. el Tani, Doha Antlaşması hususunda Katar’ın oynadığı rolün altını çizerek Afganistan’da ABD ile Katar’ın yakın çalışmalarına dikkat çekti. el Tani aynı zamanda Katar’ın Körfez Krizi’ne çözüm bulmak için bütün iyi niyetiyle, yapıcı diyaloğa açık olduğunu ekledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *