Trablus Yönetimi K2 Intelligence ile Anlaştı


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /var/www/vhosts/actafabula.net/httpdocs/wp-content/themes/shareblock/inc/misc/single-header-1.php on line 119
0 Shares

Libya İçişleri Bakanı Fatih Başağa yaptığı açıklamada Amerika merkezli risk analiz danışmanlığı ve araştırma şirketi K2 Intelligence ile anlaştıklarını duyurdu.

 

Başağa açıklamasında verdiği detaylarda mali bütünlük ve terör karşıtı para kaynağı konularında uzman bir şirket olan K2 Intelligence firmasıyla mutabakat imzaladıklarını söyledi. İçişleri Bakanı Başağa, ulusal strateji doğrultusunda K2 Intelligence şirketiyle yapacakları iş birliğinde terör para kaynakları, kara para aklama ve kaçakçılık şebekelerine karşı çalışacaklarını, bununla birlikte bakanlık bünyesinde birim kurulacağını belirtti.

 

Fatih Başağa sadece ülke içerisinde değil mali suç şebekelerinin yurtdışı ağlarına karşı K2 Intelligence şirketiyle çalışılacağını ve bilgi alışverişinin böylece güvenli olacağını ekledi. Bunun bakanlığın genel politikası yolsuzlukla mücadelenin bir parçası olduğunu söyleyen Başağa yürütülecek çalışmalarla İçişleri Bakanlığı stratejilerinin profesyonel ve verimli bir şekilde uygulanma altyapısının temelinin atılacağını belirtti.

 

K2 Intelligence şirketi, Amerikalı iş insanı Jules Kroll’un 2009 yılında kurduğu bir danışmanlık şirketi. 1972 yılından itibaren danışmanlık, kriz yönetimi, yatırım konularında uzman olan şirketler kuran Jules Kroll, K2 Intelligence ile birlikte siber soruşturma ve güvenlik, yolsuzluk ve kara para aklamayla mücadele alanlarında da hizmetler sunuyor. K2 Intelligence şirketinin Amerika ve Avrupa’nın çeşitli başkentlerinde şubeleri bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *